لذت یادگیری!

دوستان عزیز و گرامی،

سلام،

قصد دارم  در این نوشته که اولین نوشته سایت من است در خصوص لذت یادگیری مطلبی را بنویسم.

عشق و علاقه من به یادگیری مطالب جدید باعث شده است که پس از فارغ التحصیل شدن در رشته مترجمی زبان انگلیسی ، علاقمند به یادگیری  زبان های برنامه نویسی شوم.یکی از دلایلی که موجب شد من به برنامه نویسی علاقمند شوم ایجاد یک وب سایت آموزش زبان انگلیسی بود. به همین منظور، من شروع به تحقیق و بررسی راه اندازی یک وب  سایت کردم. در ابتدای کار گزینش از بین سیستم های مدیریت محتوا بسیار دشوار بود. اولین سیستم مدیریت محتوایی که با آن آشنا شدم جوملا بود.یادگیری جوملا برای کسی که قبلا با برنامه نویسی وب آشنا نبوده کاری نسبتا وقت گیر بود ولی با پشتکار و تلاش ، سعی کردم با سیستم جوملا آشنا شوم. پس از کمی جستجو و تحقیق بیشتر ، با سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شدم و آن واقعاً من را شگفت زده کرد.کارهای نسبتا پیچیده ای که در جوملا بسیار وقت گیر و  دشوار بود در وردپرس به راحتی انجام می شد.

بهتر از همه چیز،پشتیبانی و مطالب آموزشی مفیدی بود که برای وردپرس در اینترنت وجود داشت.کافی است که کلمه وردپرس را در گوگل جستجو کنید و کلی سایت های آموزشی پیدا می شود که اکثراً به صورت رایگان مطالب مفیدی را در خصوص بهبود سیستم مدیریت وردپرس به شما آموزش می دهند.

گستردگی و توسعه پذیری وردپرس بیش از حد تصور است.بیش از هزاران افزونه کاربردی برای این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند که سایت خودتان را بهبود بخشید.

با کمی کارکردن با وردپرس، متوجه شدم که برای توسعه پوسته و برخی افزونه های آن، نیاز است که زبان های وب از جمله HTML، CSS و همچنین PHP و JavaScript  را یاد بگیرم. به همین جهت، در ابتدا با یادگیری زبان HTML  و CSS شروع کردم.در مدت کوتاهی با این دو زبان آشنا شدم و سپس شروع به یادگیری Javascript نمودم.از آنجایی که این زبان، اولین زبان برنامه نویسی بود که به صورت حرفه ای در حال یادگیری آن بودم یادگیری کمی دشوار و زمانبر بود. ولی خوشبختانه با آموزش های سایت Lynda.com توانستم این زبان را به نحو خوبی یادبگیرم و این آغازی شد که یادگیری زبان PHP را شروع کنم.

شکی نیست که زبان PHP بسیار وسیع و گسترده است و یادگیری آن نیازمند تلاش و پشتکار بسیار بود. با یادگیری زبان PHP ، توانستم که طراحی پوسته و افزونه وردپرس را شروع کنم و خوشبختانه در این راه توانستم تا حد خوبی پیشرفت کنم.

از آنجایی که یادگیری  توقف و انتها ناپذیر است،پس از یادگیری زبان های وب، علاقمند به توسعه اپلیکشن های اندرویدی شدم و تازه فهمیدم که هنوز چقدر مطالب مفیدی در خصوص برنامه نویسی وجود دارد که باید یاد بگیرم.

من در این وب سایت، سعی خواهم کرد که در خصوص زبان های برنامه نویسی وب و موبایل ، یافته های خودم و آموزش هایی که در این خصوص کسب کرده ام را در خدمت شما دوستان گرامی قرار بدهم.

امیدوارم که مطالعه این مطالب برای شما مفید و ارزنده باشد و  نظرات و پیشنهادات خودتان را با من در میان بگذارید تا همگی به رشد و توسعه برنامه نویسی در کشور عزیزمان ایران کمک کنیم.

به امید آرزوی موفقیت و سربلندی شما

سعید ریاحی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *